+1
squizzy 30 listopada 2015 20:44
Witajcie,

W listopadzie postanowiliśmy podładować baterie w cieple i słońcu, dlatego też udaliśmy się na krótki, dwudniowy wypad do chwalonej przez większość podróżników Barcelony.

Zakwaterowanie:
Nocleg znaleźliśmy na portalu Airbnb, który gorąco polecam ( http://www.airbnb.pl/c/tkrakowski?s=8 ). Największym plusem mieszkania była lokalizacja – tuż przy Plaza Espana oraz stosunek jakości do ceny.

Transport:
Korzystaliśmy z doskonale rozwiniętego transportu publicznego w Barcelonie (metro, autobusy, tramwaje). Najbardziej opłaca się kupić bilet T10 za 9,95 €, który uprawnia do 10 przejazdów do 75 minut dla wielu osób (kasujesz swój przejazd, po czym przekazujesz go drugiej osobie i ona odbija następny przejazd). W przypadku metra umożliwia przesiadki w samym metrze oraz na autobusy/tramwaje, lecz gdy opuści się stację metra to po powrocie do niej system skasuje następny przejazd.

Miejsca:

- Plaza España – Z racji bliskości naszego zakwaterowania pierwszy plac na jaki trafiliśmy w Barcelonie i od razu pierwszy zachwyt. Z praktycznego punktu widzenia - świetny węzeł komunikacyjny (stacja metra, mnóstwo autobusów m.in. na wzgórze Montjuic), a z drugiej strony ciekawe widoki.
Arena torreadorów przerobiona na supermarket z możliwością obejrzenia panoramy placu z najwyższego punktu budynku

oraz widok na Narodowe Muzeum Sztuki Katalońskiej .
- Zamek na wzgórzu Montjuic – Dostaliśmy się tam autobusem bezpośrednio z Plaza Espana (ok. 20 minut drogi). Wstęp płatny 5 € (3 €, jeśli masz poniżej 29 lat). Położony jest na szczycie wzgórza, dlatego możemy z niego podziwiać panoramę Barcelony oraz morze.
- Stadion Olimpijski i park – Ze wzgórza postanowiliśmy zejść na piechotę, kierując się na Stadion Olimpijski. Polecam wszystkim takie zejście, ponieważ po drodze można zobaczyć różne fontanny, place, parki.Bardzo przyjemnie tam pobłądzić, zwłaszcza gdy schodzi się z górki, a nie idzie mozolnie pod nią. Wejście na stadion jest za darmo i w sumie można zobaczyć tylko trybuny i murawę, aczkolwiek widok jest warty zobaczenia.


Jednak prawdziwą perełką jest plac przy stadionie olimpijskim. Bardzo przestrzenny, zadbany i po prostu piękny.

- Fontanna i Muzeum Sztuki przy Plaza Espana – W dzień możemy tutaj zrobić wiele ładnych zdjęć, ale najbardziej magicznie jest nocą, gdy możemy podziwiać spektakl z udziałem fontanny, świateł i muzyki. Bardzo przyjemne doświadczenie.
- Labirynt w Parku d’Horta – Wejście 2,24 €. To nie tylko labirynt, ale również otaczający go park. Niestety w trakcie naszego pobytu Labirynt był w remoncie, więc nie mogliśmy do niego wejść, lecz wyobrażaliśmy sobie, że wyścigi kto pierwszy znajdzie drogę do środka mogłyby być bardzo ciekawe.- Barcelonetta – Co tu dużo pisać: najbardziej znana plaża Barcelony :)


- Park Guell – Podzielony na część bezpłatną i płatną. Wejście do płatnej 7 €. Mnóstwo ludzi, kolejki, wszędzie można dostrzec „selfiemaker-ów” ale nadal warto, ze względu na niepowtarzalny styl architekta Parku – Gaudiego.

- Sagrada Familia, Casa Milla i Casa Batlló – Twórczość Gaudiego - na zewnątrz intrygująca i zachęcająca do wejścia do środka, a w środku.. nie byliśmy :P
- Park Ciutadella I Łuk Triumfalny – Cudowny plac z mamutem stojącym na straży porządku.
Jest tam również staw, na którym można sobie popływać na łódce.


- Plaza Catalunya – kolejny bardzo dobry węzeł komunikacyjny z ciekawymi widokami.- Dzielnica Gotycka i Katedra– Zgubić się tutaj to sama przyjemność przez klimatyczne i zadbane uliczki.


Na końcu naszego zagubienia czekała na nas katedra z tłumem turystów.


- La Rambla i targ spożywczy La Boqueria – Najbardziej znana ulica Barcelony, pełna restauracji, pubów i sklepów. Szczerze mówiąc żadnych specjalnych widoków tam nie ma, a za to mnóstwo „zaganiaczy” i okazji do kupienia pamiątek. Jedyne co mi się spodobało był targ spożywczy. Polecam kubek pełen owoców za 1 €!- Rambla del Raval – mniej znana „siostra” La Rambli. Wielki kot, ulica.. i już. Przynajmniej ładniejsza od La Rambli w mojej ocenie :)Krótko podsumowując Barcelonę: większość chwali i poleca, więc po sprawdzeniu polecam i ja! :D

Dodaj Komentarz

Komentarze (2)

yourfashion1991 1 grudnia 2015 20:14 Odpowiedz
Bardzo fajna wycieczka, ja planuję w lutym :) Pewnie aż tak ciepło nie będzie, ale jest co zwiedzać :)
squizzy 2 grudnia 2015 11:46 Odpowiedz
yourfashion1991Bardzo fajna wycieczka, ja planuję w lutym :) Pewnie aż tak ciepło nie będzie, ale jest co zwiedzać :)
Na pewno będzie cieplej niż w Polsce, także nic tylko zwiedzać :)